top of page
Blog o Amazonu.jpg
1.png

Bezpečnost na Amazonu!

Chtěli bychom Vás informovat, že v posledních týdnech bylo zaznamenáno několik pokusů o krádeže prodejních účtů v Evropě (některé byly úspěšné). Věnujte prosím pár minut tomuto článku a zkontrolujte si, jestli se Vám něco podobného stalo.


1. Chodí Vám často SMSky s kódem

Jestliže Vám chodí neustále sms s kódem pro přihlášení na Vaše telefonní číslo, které jste použili pro dvoufázové ověření a není to nikdo od Vás, někdo zná Vaše heslo!


Řešení: změna hesla2. Chodí Vám často od "Amazonu" e-maily

Pokud Vám od Amazonu chodí e-maily, kde Vás nabádají k proklikům skrze odkazy, nereagujte, pokud nevíte o co jde. Většinu komunikace nebo většinu informací můžete vidět v prodejním rozhraním.


Řešení: neproklikávejte odkazy3. Přichází Vám e-maily o prodeji produktů, které nejsou Vaše

Přišel Vám e-mail, o tom že jste "prodali" produkt (především dražší elektroniku), který nemáte na Amazonu přidaný? Věnujte tomuto e-mailu pozornost a zkontrolujte si v prodejním rozhraní inventář.


Řešení: odstranit listing, změnit heslo do Amazonu a e-mailu.Jak se chránit?


1. Nezaškrtávejte pamatovat si prohlížeč / heslo

Pokud toto děláte a někdo se nabourá do Vašeho počítače, má ihned přístup do všeho. Pro bezpečnost Vašeho byznysu, nešetřete čas a raději vždy heslo vyplňte při každém přihlášení.


Pokud jste tak učinili, vymažte si cookies a uložená hesla v prohlížeči.


2. Ověření přihlášení SMS kódem

Doporučujeme Vám si zapnout dvoufázové ověření při přihlašování (pokud ho nastavené nemáte). Při každém přihlášení Vám přijde smskou ověřovací kód.3. Posílání přístupu

Pokud někomu posíláte přístupy k Vašemu prodejnímu účtu, vždy rozdělte e-mail od hesla. Nikdy neposílejte oboje spolu po síti. Heslo posílejte vždy raději smskou, jedině tak máte nejvyšší šanci, že se k heslu nikdo jiný nedostane.Pokud máte podezření, že je něco s Vaším prodejním účtem v nepořádku, kontaktujte nás.

bottom of page